Ketvirtokų kelionė į Zanavykų muziejų

Lapkričio 15 dieną Lekėčių skyriaus ketvirtokai dalyvavavo ,,Duonos kepimo edukacijoje“ Zanavykų muziejuje Amatininkų name. Edukacijos vadovė papasakojo, kokius darbus darydavo amatininkai, koks ilgas duonos kelias – nuo rugio pasėjimo iki iškeptos duonos padėjimo ant stalo.

Edukacijoje mokiniai sužinojo senolių duonos kepimo papročius ir pagerbimo ritualus, susipažino su senoviniais buities rakandais: spragilu, liže, piesta, rėčiu, girnomis. Mokiniai išmėgino savo jėgas piestoje traiškydami grūdus, sijodami miltus rėčiu, maldami girnomis grūdus. Kiekvienas iš paruoštos tešlos susiformavo duonos kepalėlį, kuris buvo kepamas senovinėje krosnyje.

Su šiltais ir kvepiančiais duonos kepalėliais ir amatininkų pažymėjimais laimingi grįžome į mokyklą.

Dėkojame edukacijos vadovei už suteiktas žinias apie duonos kelią.

Mokytoja D.Kasparavičienė