Kuriame kartu su draugais

Įvairios meno rūšys sujungia žmones, padeda išreikšti save, dalintis savo jausmais ir emocijomis. Projekte ,,Menas sujungia” Lekėčių skyriaus 3- 4 klasių mokiniai gilinosi į haiku kūrimo paslaptis.

Vaikai susipažino su japonų poezijos žanro istorija, haiku rašymo taisyklėmis ir galimybėmis jį derinti su daile bei muzika. Savo kūrybą visiems pristatė 3 klasės mokiniai, kurie dalyvavo Pasaulio vaikų haiku konkurse lietuvių kalba.

Haiku – tai unikali, Japonijoje gimusi, poezijos forma, sudaryta iš 3 eilučių ir 17 skiemenų. Haiku paprastai rašoma apie tai, kas patiriama, matoma, girdima, liečiama ar užuodžiama. Trumpas eilėraštis leidžia pajusti gamtos bei gyvenimo grožį.

Projektas ir mokytojoms, ir vaikams pažadino kūrybines galias. Čia pat gimė literatūriniai haiku, pilni bundančio pavasario garsų, spalvų ir žodžių.

Vaikų sukurtus haiku ir jų iliustracijas galite pamatyti mokyklos bibliotekoje.